Rozwód Kraków

Data dodania: 29.07.2018

rozwód kraków

Gawor Kancelaria Prawna mieszcząca się w królewskim mieście Kraków zajmuje się tematyką rozwód. Kraków jest pięknym miastem i historyczną stolicą Polski.  Jeżeli szukasz kancelarii prawnej z Krakowa specjalizującej się w przeprowadzaniu rozwodów, zapraszamy do powierzenia nam Twojej sprawy.

 

 

 

Rozwód Kraków: zakres usług

Przeprowadzamy rozwody cywilne, w tym z orzekaniem o winie, jak i bez orzekania o winie. Na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. Następują wówczas skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy. Są pewne korzyści, jakie daje rozwód z orzekaniem o winie. Chodzi przede wszystkim o obowiązek alimentacyjny małżonka winnego. Niewinny współmałżonek może starać się o przyznanie dożywotnich alimentów ze względu na pogorszenie sytuacji materialnej po rozwodzie. Co ważne, poszkodowana strona nie musi znajdować się w niedostatku, by domagać się alimentów.

trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Stan taki następuje, gdy ustały więzi fizyczne, psychiczne i gospodarcze. W pierwszej kolejności ustalimy zatem,  czy spełniasz przesłanki orzeczenia rozwodu. Następnie sporządzimy pozew o rozwód. Wreszcie, będziemy Cię reprezentować na rozprawie sądowej.

Rozwód niesie za sobą poważne konsekwencje w wielu sferach życia. Pomagamy klientom podejmować przemyślane decyzje odnośnie formalnych kroków rozwodowych. Poinformujemy Cię, jakie skutki rozwód wywrze w Twoim życiu. Od dnia uprawomocnienia się wyroku rozwodowego, małżonkowie stają się osobami wolnymi. Mogą oni zawrzeć nowe małżeństwo. To jednak nie jedyny skutek rozwodu.

Prawomocny wyrok rozwiązujący małżeństwo przez rozwód skutkuje powstaniem rozdzielności majątkowej, daje prawo do powrotu do poprzedniego nazwiska, a także pozbawia prawa dziedziczenia ustawowego po byłym małżonku.

Polecamy: rozwód bez orzekania o winie

Rozwód Kraków: „rozwód kościelny”

Ponadto, przeprowadzamy także tzw. „rozwody kościelne” (stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego). Zaznaczamy przy tym, że prawo kościelne nie zna pojęcia rozwodu, a jedynie uznanie małżeństwa za nieważne. Podstawą do unieważnienia małżeństwa jest wykazanie istnienia przesłanek wskazanych w prawie kanonicznym, np. brak zgody małżeńskiej. Pismem inicjującym postępowanie o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego jest tak zwana skarga powodowa. W ramach usług Kancelarii sporządzamy skargi powodowe. Nieważność małżeństwa stwierdza tzw. Sąd Biskupi.

Najczęściej zadawane pytanie ? Ile kosztuje rozwód

Rozwód Kraków: kwestie związane z rozwodem

przeszkody w orzeczeniu rozwoduW ramach prowadzenia spraw o rozwód zajmujemy się sprawami związanymi z orzeczeniem rozwodusprawami majątkowymi małżonków, sprawowaniem opieki nad dziećmi, pozbawieniem praw wobec dzieci oraz obowiązkami alimentacyjnymi.

W wyroku orzekającym rozwód sąd bowiem rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka.

Rozwód Kraków: pozew o rozwód

W ramach swoich usług Kancelaria sporządza pozwy o rozwód. Opracowanie pozwu o rozwód, zwłaszcza, gdy małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci, jeden z nich żąda rozwodu z orzekaniem o winie oraz alimentów od drugiego małżonka, to skomplikowany i czasochłonny proces. Zalecane jest powierzenie dokonania tej czynności prawnikowi specjalizującemu się w prawie rodzinnym.

 

 

*****

#adwokat rozwód Kraków

#adwokat rozwód Warszawa

#adwokat rozwód Katowice

# rozwody Warszawa #rozwody Kraków #rozwody Katowice

Powiązane materiały wideo

Umów konsultację online lub wizytę w naszym oddziale w:

• Krakowie, ul. Zakopiańska 238/5

• Katowicach, ul. Porcelanowa 23

Napisz: biuro@gaworkancelaria.pl

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.