Profesjonalizm

obsługujemy klientów
indywidualnych i biznesowych

Kinga Gawor

Radca prawny Kinga Gawor

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studiowała także prawo gospodarcze w USA oraz ukończyła studia prawnicze na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Ponadto jest absolwentką Szkoły Prawa Niemieckiego prowadzonej przy współpracy Uniwersytetu w Moguncji, Uniwersytetu w Heidelbergu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od 2010 roku jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, wpisana na listę radców prawnych pod numerem KR-2393. Uczestniczyła w projekcie „Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej” organizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie, zwieńczonym uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego kompetencje do występowania przed sądami Unii Europejskiej.

Bezpośrednio po ukończeniu studiów pracowała w korporacji z tzw. Wielkiej Czwórki zajmując się doradztwem w zakresie prawa podatkowego. Następnie pracowała jako aplikant radcowski w kancelarii radcy prawnego, gdzie zdobyła duże doświadczenie procesowe reprezentując klientów w wielu postępowaniach sądowych, głównie z zakresu prawa cywilnego. Później pracowała jako radca prawny in house w kilku spółkach z o.o. oraz spółkach akcyjnych z branży budowlanej, produkcyjnej oraz IT. Obecnie prowadzi własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna i jej celem jest świadczenie pomocy prawnej na najwyższym poziomie klientom indywidualnym i biznesowym.


Jest jednym z niewielu ekspertów upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmuje się również upadłością przedsiębiorstw. Specjalizuje się także w prawie rodzinnym, w tym w prawie rozwodowym. Ponadto, jest specjalistką w prawie inwestycji budowlanych (prawo budowlane i umowy o roboty budowlane) oraz prawie nieruchomości. Specjalizuje się także w prawie lokalowym (obsługa spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych).

Biegle włada językiem angielskim i niemieckim. Jest autorem bloga o upadłości konsumenckiej bankrutemjestem.pl

Radca prawny Kinga Gawor występowała jako ekspert Radia Kraków, Gazety Prawnej oraz portalu interia.pl


Radca prawny Kinga Gawor wzięła udział w audycji Radia Kraków "Z prawem na ty" w dniu 19.01.2017 r.

Przysposobienie pasierbaRadca prawny Kinga Gawor wzięła udział w audycji Radia Kraków „Z prawem na ty” w dniu 24.01.2017 r.

Czy dziadkowie mogą zostać rodzicami adopcyjnymi?Radca prawny Kinga Gawor ekspertem Gazety Prawnej
Radca prawny Kinga Gawor ekspertem portalu Interia.pl