Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Czy wiesz, że rozwód bez orzekania o winie jest najczęściej orzekanym rodzajem rozwodu.  To wynika ze statystyk. To potwierdza także moje doświadczenie zawodowe. Większość moich klientów decyduje się na ten rodzaj rozwodu, by oszczędzić czas oraz nerwy.

Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Niewątpliwą zaletą rozwodu bez orzekania o winie jest fakt, iż postępowanie sądowe trwa znacznie krócej niż przy rozwodzie z orzekaniem o winie.

Minusem natomiast rozwodu bez orzekania o winie jest ograniczona możliwość żądania alimentów między byłymi małżonkami. Więcej o tym przeczytasz tutaj oraz tutaj.

Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Sprawa o rozwód bez orzekania o winie z reguły obejmuje jedną, bądź dwie rozprawy sądowe. Jeżeli małżonkowie zgodnie żądają orzeczenia rozwodu i nie posiadają wspólnych małoletnich dzieci jest duża szansa, że postępowanie sądowe zakończy się orzeczeniem rozwodu już na pierwszej rozprawie. Na tej rozprawie sąd przesłucha rozstających się małżonków celem ustalenia, czy między nimi nastąpił zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Taka rozprawa zazwyczaj trwa do 30 minut. Sądy wyznaczają rozprawy sądowe w sprawie o rozwód przeciętnie co 3 miesiące. To oznacza, że sprawa o rozwód bez orzekania o winie może zakończyć się nawet przed upływem pół roku od złożenia pozwu.

Ile trwa rozwód z orzekaniem o winie?

Dodatkowo, nawet, jeśli małżonkowie posiadają wspólne małoletnie dzieci, rozwód bez orzekania o winie może zakończyć się szybko. Warunkiem jest, by małżonkowie byli zgodni, do co tego, jak ma wyglądać życie dzieci po rozwodzie (z kim dzieci będą mieszkać, kontakty z dziećmi itp.).

Tymczasem, sprawa o rozwód z orzekaniem o winie, gdy małżonkowie powołują wielu świadków celem wykazania winy współmałżonka, może trwać nawet kilka lat.

*****

 O tym, ile kosztuje rozwód przeczytasz tutaj.

 

#adwokat rozwód Kraków

#adwokat rozwód Warszawa

#adwokat rozwód Katowice

# rozwody Warszawa #rozwody Kraków #rozwody Katowice

Umów się na wizytę w naszym oddziale w:

• Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, lok. 331

• Krakowie, ul. Zakopiańska 238/5

• Katowicach, ul. Porcelanowa 60

Zadzwoń: +48 603 536 414

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.