Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Data dodania: 05.02.2024

Klienci często pytają, ile trwa rozwód bez orzekana o winie. Czy wiesz, że rozwód bez orzekania o winie jest najczęściej orzekanym rodzajem rozwodu.  To wynika ze statystyk. To potwierdza także moje doświadczenie zawodowe. Większość moich klientów decyduje się na ten rodzaj rozwodu, by oszczędzić czas oraz nerwy.

Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Niewątpliwą zaletą rozwodu bez orzekania o winie jest fakt, iż postępowanie sądowe trwa znacznie krócej niż przy rozwodzie z orzekaniem o winie.

Minusem natomiast rozwodu bez orzekania o winie jest ograniczona możliwość żądania alimentów między byłymi małżonkami. Więcej o tym przeczytasz w innych naszych artykułach.

Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Sprawy o rozwód bez orzekania o winie z reguły obejmują jedną rozprawę sądową. Jeżeli małżonkowie zgodnie żądają orzeczenia rozwodu i nie posiadają wspólnych małoletnich dzieci jest duża szansa, że postępowanie sądowe zakończy się orzeczeniem rozwodu już na pierwszej rozprawie. Na tej rozprawie sąd przesłucha rozstających się małżonków celem ustalenia, czy między nimi nastąpił zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Taka rozprawa zazwyczaj trwa ok 40 minut. Sądy wyznaczają rozprawy sądowe w sprawie o rozwód przeciętnie co 3-4 miesiące. To oznacza, że sprawa o rozwód bez orzekania o winie może zakończyć się nawet przed upływem pół roku od złożenia pozwu.

Zapraszam na Bloga:

Ile trwa rozwód z orzekaniem o winie?

Dodatkowo, nawet, jeśli małżonkowie posiadają wspólne małoletnie dzieci, rozwód bez orzekania o winie może zakończyć się szybko. Warunkiem jest, by małżonkowie byli zgodni, do co tego, jak ma wyglądać życie dzieci po rozwodzie (z kim dzieci będą mieszkać, kontakty z dziećmi itp.).

Tymczasem, sprawa o rozwód z orzekaniem o winie, gdy małżonkowie powołują wielu świadków celem wykazania winy współmałżonka, może trwać nawet kilka lat.

Zapraszam na Vloga:

Małżonek nie zgadza się na rozwód
Rozwód w Polsce Polaków mieszkających za granicą
Alimenty na dziecko do 18 lat?

Rozwody z elementem międzynarodowym

Gawor Kancelaria Prawna specjalizuje się także w prowadzeniu spraw rozwodowych z elementem międzynarodowym. Zatem jeżeli chcesz rozwieść się w Polsce z obcokrajowcem, to umów się na konsultację.

Rozwód Polaków mieszkających za granicą

Jeśli natomiast Ty i Twój małżonek jesteście Polakami i mieszkacie za granicą, to celem przeprowadzenia rozwodu w Polsce napisz po wycenę na: biuro@gaworkancelaria.pl

Legalizacja rozwodu zagranicznego w Polsce

Dodatkowo zajmujemy się legalizacją zagranicznych wyroków rozwodowych w Polsce. Przeprowadzamy zarówno uznanie zagranicznych rozwodów przed sadem polskim, jak i rejestracje w urzędach stanu cywilnego.

Umów się na konsultację online

Ile trwa rozwód bez orzekania o winie?

Przeprowadzamy rozwody w całej Polsce, a wyjątkowo duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sprawach rozwodowych posiadamy przed poniższymi sądami:

#adwokat rozwód Kraków

#adwokat rozwód Warszawa

#adwokat rozwód Katowice

# rozwody Warszawa #rozwody Kraków #rozwody Katowice

Umów konsultację online lub wizytę w naszym oddziale w:

• Krakowie, ul. Zakopiańska 238/5

• Katowicach, ul. Porcelanowa 23

Napisz: biuro@gaworkancelaria.pl

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.